Strona główna Portal Aktualności
portal
Przeczytaj koniecznie
1
2
3
4
5
Aktualności - Miasto
Dotacje na letni wypoczynek dla organizacji pozarządowych
Publikacja: 17.05.2013
PDF
DRUKUJ
POWRÓT

Zbliża się czas wakacji, podczas których organizowany jest wypoczynek dzieci i młodzieży. O dofinansowanie realizacji takich zadań mogą starać się, podobnie jak w ubiegłych latach, organizacje pozarządowe, dla których organizacja wypoczynku jest zadaniem statutowym.


Inowrocławskie stowarzyszenia mogą zgłaszać swoje propozycje w formie ofert na realizację zadań publicznych do 7 czerwca br. włącznie. Oferta powinna być przygotowana w oparciu o wzór zawarty w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U. z 2011 r. Nr 6 poz. 25) - załącznik.


Otwarty konkurs ofert, ogłoszony przez Prezydenta Miasta Inowrocławia, przewiduje przekazanie 33.500 złotych organizacjom, które przedstawią najlepsze propozycje wspomnianych zadań. Szczegółowe informacje zamieszczone są w załączniku oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.


Adresatami zadania są dzieci i młodzież w wieku od 6 do 24 lat, mieszkający wyłącznie w Inowrocławiu. Organizowany wypoczynek nie powinien trwać krócej niż 7 dni. Podmiot składający ofertę powinien posiadać odpowiedni do realizacji celu zadania sprzęt oraz dysponować zasobami kadrowymi potrzebnymi do jego przeprowadzenia.


Podmioty, które przygotują stosowne oferty, powinny do nich załączyć - aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego (tj. zgodny ze stanem faktycznym i prawnym), imienną listę uczestników wypoczynku (zawierającą datę urodzenia i adres zamieszkania) oraz oświadczenie o zgłoszeniu wypoczynku do kuratorium oświaty.


Warto przypomnieć, że organizacje, które podejmują realizację wspomnianych zadań, zobowiązane są do respektowania zaleceń określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Święto młodzieżowego teatru - to już dziś!
grafika
Święto młodzieżowego teatru, czyli XIII Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych już dziś! Zapraszamy do Teatru Miejskiego od godz. 14.00. Program tegorocznego festiwalu:PIĄTEK, 27 marca 2015 r., godz....
Szkolna sala kinowa otwarta
grafika
W Gimnazjum nr 2 otwarto 26 marca szkolną salę kinową - Kino Szkolne "Dwójka". Będzie to miejsce m.in. spotkań Szkolnego Klubu Dyskusyjnego, projekcji filmów oraz realizacji krótkometrażowych...
Konkurs fotograficzny "Przytul książkę"
grafika
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich organizuje konkurs fotograficzny pt. „Przytul książkę". Konkurs jest adresowany do...
Autor fantastyki w saloniku
grafika
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zaprasza 8 kwietnia (godz. 18.00) do Saloniku Literacko-Artystycznego na spotkanie z autorem literatury fantastycznej - Jakubem Ćwiekiem, uznanym autorem fantastyki....
Biblioteka świątecznie
grafika
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza uprzejmie informuje, iż 3 kwietnia br. zarówno wypożyczalnia główna jak i filie czynne będą do god. 15.00, nastomiast 4 kwietnia biblioteka będzie nieczynna.
Zasłużony dla sportu
Wiosna w Klubie Malucha
"Światem rządzi ekonomia, a ekonomią matematyka"
Noc w... bibliotece
Nakręć film i wygraj nagrody
Terma będzie czynna dłużej
Inowrocławscy poligrafowie w Bolonii
O Zakładzie Karnym w... saloniku
"Zabawa w rymy" w bibliotece
Z zawodów wrócili z medalami!
szukaj...
walidacja: | XHTML 1.0 | CSS 2.1 |